Již 27 let 1997 - 2023

Propozice

 

TRIEXPERT CUP 2023 - 16 závodů, 17. květen - 13. září 2023
 

Věkové kategorie

Pro muže i ženy platí stejné rozdělení do kategorií. 

KATEGORIEVĚK OD - DOROČNÍK OD - DO
Junioři15 - 202008 - 2003
Kategorie A21 - 392002 - 1984
Kategorie B40 - 491983 - 1974
Kategorie C50 - 591973 - 1964
Kategorie D60 - 691963 - 1954
Kategorie E70 - víc1953 -

Bodování

Aktuálně testujeme změnu v bodování. Systém bodování zveřejníme před prvním závodem poháru. Do celkového hodnocení poháru se budou počítat nejlepší výsledky z 12 závodů.

Startovné a předplatné

KATEGORIESTARTOVNÉPŘEDPLATNÉ
Junioři160,- Kč1.200,- Kč
(15-20 let)
Dospělí160,- Kč1.900 Kč
(21-59 let)
Senioři 160,- Kč1.200,- Kč
(60 - 69 let) 
Senioři160,-Kčzdarma
(70 let a více)

Více informací o startovném, předplatném, způsobu registrace a úhrad najdete zde.

Pravidla závodu

Každý závodník běží na vlastní nebezpečí, je povinen řídit se pokyny pořadatelů a dodržovat pravidla závodu. Pravidla zde.

Organizace na místě


Prezence

  • Při příchodu všichni provedou prezenci u 1.stanu. Uvádějte své příjmení, jméno a rok narození.
  • Prezence končí vždy 15 minut před startem závodu (zpravidla v 17:45). Přijďte, prosím, včas, přihlašování je možné vždy hodinu před startem (zpravidla od 17:00). Pozdě příchozím nebude umožněn start v závodě.
  • Předplatitelé si nechávají startovní číslo celý závod. Měřící čip na nohu si vyzvedávají každý závod.
  • Závodníci si vyzvedávají na vyhrazeném místě měřící čip na nohu a startovní číslo. Po závodě vracejí pouze špendlíky.
  • Se startovním číslem je možné si nechat batoh/tašku v úschovně.
  • Po závodě je zajištěn iontový nápoj ENERVIT, voda a ovoce.
  • Vždy jsou k dispozici toalety a dezinfekce.

Konání závodů za běžného provozu na pozemních komunikacích

  • Upozorňujeme všechny účastníky Brněnského letního běžeckého poháru "TRIEXPERT CUP", že jednotlivé závody se běží za plného provozu na pozemních komunikacích (silnice, stezky pro cyklisty, chodníky) a účastníte se jich na Vaše vlastní nebezpečí.
  • Prosíme, dbejte pravidel silničního provozu a provozu na pozemních komunikacích a chraňte svoji bezpečnost!!!

Kapacitní limit závodů

Na jednotlivé závody TEC 2023 byl z organizačních důvodů a z důvodů propustnosti tratí stanoven limit 300 závodníků. Toto omezení se nevztahuje na předplatitele, kteří mají vždy zaručenu možnost se závodu zúčastnit, a na závody, které se konají na atletickém oválu (5 km, 10 km). Pořadatel si vyhrazuje právo ukončit registraci na závod, pokud bude limit naplněn.

TRIEXPERT CUP

Měření času

Nově je měření času pomocí pásků na nohu. Časomíru zajišťuje Atletika UNI. Pásky Vám budou přiděleny při prezenci a po závodě se vrací. Pokuta za nevrácení 500 Kč.

Každý závodník obdrží při prezenci na dílčí závod startovní číslo. Závodník je povinen si jej připevnit si na hruď a mít ho zde po celou dobu závodů - od startu až do průběhu cílem. Po doběhnutí si každý startovní číslo nechává. Odevzdávají se pouze špendlíky.

Na závodech mimo dráhu se měří tzv. reálný čas (od okamžiku průběhu startovní čárou až do okamžiku doběhnutí do cíle). Tento čas je rozhodný pro určení výsledného pořadí závodníků v cíli . Pro plynulost startu se většinou startuje ve dvou startovních vlnách ihned po sobě.

Na závodech na dráze (5km, 10km) se měří tzv. gun time (od okamžiku výstřelu ze startovní pistole až do okamžiku doběhnutí do cíle). Tento čas je rozhodný pro určení výsledného pořadí závodníků v cíli. Pro plynulost závodu se startuje ve více samostatných rozbězích (rozběh - vlastní čas startu, omezený počet účastníků).

Závody na dráze

Při závodech na dráze (5km a 10km) nejsou povoleny atletické tretry!!!

Focení 

Každý návštěvník závodu, tedy i osoba jako doprovod, souhlasí svou účastí na tomto závodě, tedy soukromou akcí pořadatele, s pořízením fotografií a zveřejněním na TRIEXPERT CUP sociálních sítích, webu a na úložišti Zonerama na našem profilu.

 

Vyhlášení vítězů poháru

Slavnostní vyhlášení výsledků jednotlivých kategorií TRIEXPERT CUPu 2022 se uskuteční po skončení poháru. Místo a čas budou s předstihem upřesněny.

Slavnostní vyhlášení TRIEXPERT CUPu