Již 25 let 1997 - 2021

Propozice

TRIEXPERT CUP 2021 - 16 závodů, 2. červen- 15. září 2021

Věkové kategorie

Pro muže i ženy platí stejné rozdělení do kategorií. 

KATEGORIEVĚK OD - DOROČNÍK OD - DO
Junioři15 - 202006 - 2001
Kategorie A21 - 392000 - 1982
Kategorie B40 - 491981 - 1972
Kategorie C50 - 591971 - 1962
Kategorie D60 - 691961 - 1952
Kategorie E70 - víc1951 -

Bodování

Aktuálně testujeme změnu v bodování. Systém bodování zveřejníme před prvním závodem poháru. Do celkového hodnocení poháru se budou počítat nejlepší výsledky z 9 závodů.

Startovné a předplatné

KATEGORIESTARTOVNÉPŘEDPLATNÉ
Junioři150,- Kč700,- Kč
(15-20 let)
Dospělí150,- Kč1.200 Kč
(21-59 let)
Senioři 150,- Kč700,- Kč
(60 - 69 let) 
Senioři150,-Kčzdarma
(70 let a více)

Více informací o startovném, předplatném, způsobu registrace a úhrad najdete zde.

Předplatné bylo možné koupit formou dárkového voucheru. Kód voucheru je 100 % sleva v průběhu registrace, tedy tady přes e-shop koupě předplatného. Vyberte si koupit předplatné a vyplňte kód z voucheru v průběhu objednávky. Dostanete 100 % slevu z ceny předplatného. Následně dokončíte elou objednávku. Ve svém profilu můžete doplnit oddíl, rok narození, velikost trička. Původní cena byla 1600 Kč, nyní je menší počet závodů - můžete si vybrat, zda věnujete 3 startovné svým kamarádům nebo budete chtít vrátit peníze (400 Kč) na účet. Prosím napište nám na email info@triexpertcup.cz, kterou formu jste si vybrali a Váš kód/ kódy.

Pravidla závodu

Každý závodník běží na vlastní nebezpečí, je povinen řídit se pokyny pořadatelů a dodržovat pravidla závodu. Pravidla zde.

Organizace na místě

Pandemické podmínky

 • Hygienické podmínky budeme upřešnovat zde vždy s vyhlášením podmínek okresní hygienickou stanicí. Závody se poběží vždy, budou mít však různá omezení  například se vyběhne po 40 lidech, bude nutné stát před závodem odděleně od ostatních, s rouškou dokud nejde závodník na start atd.
 • BUDEME VÁS VŽDY INFORMOVAT MINIMÁLNĚ 24 HODIN PŘEDEM.

Prezence

 • Předplatitelé a závodníci, kteří uhradili startovné přes e-shop si vyzvedávají na vyhrazeném místě měřící čip a případně startovní číslo (pokud si ho po celý pohár nenechávají u sebe). Prezence předplatitelů je tak výrazně rychlejší než prezence běžců, kteří předplatné nevyužili. Při prezenci uvádějte své příjmení, jméno, případně své startovní číslo.
 • Ostatní si vyzvedávají startovní čísla a měřící čipy po uhrazení startovného na urč. závod na místě. Při prezenci uvádějte své příjmení, jméno a rok narození. Vezměte si k prezenci přesně odpočítané startovné, urychlíte tím Vaši prezenci.
 • Prezence končí vždy 15 minut před startem závodu (zpravidla v 17:45). Příjďte, prosím, včas, přihlašování je možné vždy hodinu před startem (zpravidla od 17:00). Pozdě příchozím nebude umožněn start v závodě.
 • Po dokončení závodu musí každý účastník odevzdat zpět startovní číslo s integrovaným čipem.
 • Po dokončení závodu musí všichni "nepředplatitelé" odevzdat startovní číslo (v případě, že tak neučiní, zvýší se takové osobě startovné na dalším závodě poháru na 200,- Kč)

Úschovna

 • Na základě Vašeho startovního čísla si můžete po dobu závodu v úschovně uložit osobní věci (např. batoh). Po závodě Vám bude zavazadlo opět vydáno na základě Vašeho startovního čísla. Ukládejte si, prosím, své věci v taškách nebo batozích.

Mobilní toalety

 • V zázemí závodu jsou připraveny mobilní toalety (jedna pro muže a jedna pro ženy).

Občerstvení po závodě

 • Po závodě je zajištěn iontový nápoj ENERVIT, voda a ovoce
   

Konání závodů za běžného provozu na pozemních komunikacích

 • Upozorňujeme všechny účastníky Brněnského letního běžeckého poháru "TRIEXPERT CUP", že jednotlivé závody se běží za plného provozu na pozemních komunikacích (silnice, stezky pro cyklisty, chodníky) a účastníte se jich na Vaše vlastní nebezpečí.
 • Prosíme, dbejte pravidel silničního provozu a provozu na pozemních komunikacích a chraňte svoji bezpečnost!!!

Kapacitní limit závodů

Na jednotlivé závody TEC 2021 byl z organizačních důvodů a z důvodů propustnosti tratí stanoven limit 300 závodníků. Toto omezení se nevztahuje na předplatitele, kteří mají vždy zaručenu možnost se závodu zúčastnit, a na závody, které se konají na atletickém oválu (5 km, 10 km). Pořadatel si vyhrazuje právo ukončit registraci na závod, pokud bude limit naplněn.

TRIEXPERT CUP

Měření času

Každý závodník obdrží při prezenci na dílčí závod startovní číslo, v kterém je integrován měřící čip. Závodník je povinen si jej připevnit si na hruď a mít ho zde po celou dobu závodů - od startu až do průběhu cílem. Po doběhnutí se startovní číslo s čipem vrací zpět organizátorům na stejném místě, kde si závodník startovní číslo s čipem převzal. 

Na závodech mimo dráhu se měří tzv. reálný čas (od okamžiku průběhu startovní čárou až do okamžiku doběhnutí do cíle). Tento čas je rozhodný pro určení výsledného pořadí závodníků v cíli . Pro plynulost startu se většinou startuje ve dvou startovních vlnách ihned po sobě.

Na závodech na dráze (5km, 10km) se měří tzv. gun time (od okamžiku výstřelu ze startovní pistole až do okamžiku doběhnutí do cíle). Tento čas je rozhodný pro určení výsledného pořadí závodníků v cíli. Pro plynulost závodu se startuje ve více samostatných rozbězích (rozběh - vlastní čas startu, omezený počet účastníků).

Účastnické tričko

Toto tričko obdrží automaticky každý předplatitel a ti závodníci, kteří se účastní minimálně 12 závodů TEC 2021. Správná velikost trička je garantována pouze předplatitelům.

VELIKOST TRIČKA SI MŮŽETE ZVOLIT VE SVÉM OSOBNÍM PROFILU ZDE NA STRÁNKÁCH.

Vyhlášení vítězů poháru

Slavnostní vyhlášení výsledků jednotlivých kategorií TRIEXPERT CUPu 2021 se uskuteční po skončení poháru. Místo a čas budou s předstihem upřesněny.

Vyhlášení Triexpert Cup

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš TRIEXPERT CUP tým