Již 28 let 1997 - 2024

O poháru

TRIEXPERT CUP 2024

Připravujeme pro Vás nový ročník Brněnské letní běžecký poháru.

Brněnský letní běžecký pohár se v Brně a okolí běhá od roku 1997, kdy se sešlo na startu prvního závodu 7 běžeckých nadšenců, které dal dohromady zakladatel poháru Ing. Jaroslav Kocourek. Po 10 letetech se závodu chopil Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z. s. a nám, spolku Běžci běžcům z. s. předává štafetu od ročníku 2021. Za 24 let se na startu vystřídalo přes 7.700 běžců a běžkyň z celého Jihomoravského kraje.

Snažíme se držet tradici tohoto poháru a rovněž ho modernizujeme, abychom šli vstříc potřebám běžců. Výsledný čas je měřen čipovou technologií, zavedli jsme občerstvení pro závodníky, pravidelnou účast záchranářů, mobilní toalety či úschovnu. Věříme, že pohár je zajímavou sportovní událostí v Brně a že se zrodila tradice, která pomáhá šířit v Brně zdravý aktivní životní styl.

Předchozí ročníky "TRIEXPERT CUPu" byly několikrát za sebou zařazeny Českým atletickým svazem mezi nejlepší seriály v ČR. 23. ročník našeho "lokálního" poháru se umístil v této kategorii na skvělém 5. místě za celorepublikovými akcemi RUNCzech běžecká liga, NN Night Run, Česká pojišťovna RUNTOUR a Běhej lesy.

Podoba TRIEXPERT CUPU

Jedná se o běžecký pohár, který se skládá každoročně z dílčích závodů. Obvyklým termínem je středa v 18 hodina lokality různě po Brnu a okolí. 

Postupně se běží ve více lokalitách, které se během ročníku opakují. Závodníci tak mají možnost porovnávat své výkony v průběhu celé letní běžecké sezóny.

Letošní 26. ročník má 16 závodů. Celou letní běžeckou sezónu si tak můžou účastníci porovnávat své dosažené časy na tratích:

  • v Pisárkách,
  • na Palackého vrchu,
  • v Obřanech,
  • v Líšni,
  • v Popůvkách,
  • v areálu Kociánky,
  • na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem (5 km, 10 km)

Bližší informace o TRIEXPERT CUPU najdete v "Propozicích" a v "Pravidlech poháru"

Poděkování partnerům

Upřímné díky patří statutárnímu městu Brnu a Jihomoravskému kraji za podporu. Akce se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. Akce se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha.

Pořádání běžeckého poháru není možné bez finanční a materiální podpory partnerů a sponzorů běžeckého poháru. Upřímně děkujme všem partnerům!

Děkujeme zejména obchodním společnostem TRIEXPERT - běžecké prodejny, MILT - montované systémy, ENDEKA - lokální developer, ENERVIT - sportovní výživa.

Všem děkujeme! Vaší podpory si velmi vážíme a stále se budeme snažit držet kvalitu poháru vysoko!

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš TRIEXPERT CUP tým

Kontakt

Ředitel poháru, marketing, komunikace s partnery
Petr Božek, tel. 724 870 607, email: petr.bozek@triexpertcup.cz

Registrace běžců, komunikace se závodníky
Pavel Matoušek, mobil: 601 522 410, email: registrace@triexpertcup.cz

Organizátor: Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s., Milady Horákové 20, 602 00 Brno, IČ: 22846425