Aktuálně > Petr Božek - malé velké rozloučení po jedenácti letech

Petr Božek - malé velké rozloučení po jedenácti letech

31. 1. 2021 | Triexpert

Brněnská běžecká rodino, přátelé, kamarádi,

Rád bych se s Vámi touto cestou rozloučil… Krásných 11 let jsem strávil v čele Brněnského letního běžeckého poháru „TRIEXPERT CUPU“, větší část v pozici ředitele poháru a později v zákulisí při jednání s partnery a při řízení celého projektu. Uzrál čas posunout se v mém profesním životě dále, poděkovat a směřovat energii zase jiným směrem. Vždycky jsme s kolegy organizátory měli k Vám osobní přístup a tento „dopis na rozloučenou“ bude z mé strany poslední třešnička na našem běžeckém pohárovém dortu.

Okénko do historie – převzetí štafetového kolíku od Jardy Kocourka

V roce 2010 za mnou přišel můj kamarád Honza Lepier, majitel TRIEXPERTU, se skvělou myšlenkou. Zbudujeme v Brně specializovanou běžeckou prodejnu, která bude špičková. Na jednom místě seženou běžci všechno, co potřebují pro běh. TRIEXPERT je nejstarší a největší maloobchodní síť běžeckých prodejen u nás (Praha 3x, Brno, Ostrava, České Budějovice, Hradec králové). Byli první, kdo přišli s diagnostikou došlapu na běžeckém páse a skenováním chodidel.

Honza měl geniální plán. Zaměstná samé běžce a ti budou zase běžcům nabízet a doporučovat vyzkoušené běžecké vybavení. Bude pro ně dělat běžecké tréninky a organizovat běžecké závody. A co slíbil, dodržel. V průběhu roku 2010 jsme převzali štafetový kolík „Kocourkova poháru“ od našeho bývalého vynikajícího běžce Jaroslava Kocourka. Otevřeli jsme na Milady Horákové běžeckou prodejnu. A začali dělat jako jedni z prvních i běžecké tréninky pro širokou veřejnost.  A aby toho nebylo málo, střihli jsme si na podzim první ročník Běhu kolem Brněnské přehrady „Vokolo priglu 2010“, kterého se tehdy účastnilo nevídaných 900 běžců z celé České republiky….

Když jsme běžecký pohár od Jardy přebírali, běhalo ho pravidelně každou středu 120 běžců. Jarda za 13 let vybudoval krásnou běžeckou akci. Na prvním závodě se jich sešlo tuším 5. Jaroslav se svojí typickou buldočí povahou se stopkami v ruce stál v čele jedinečného běžeckého projektu u nás. Na jím postavených základech stojí TRIEXPERT CUP dodnes – středeční termíny, filosofie běžeckého setkávání, závody na dráze (5km, 10km, hodinovka), opakovaná místa závodů pro možnost porovnávání časů v různém období běžecké sezóny, bodování poháru atd.

TRIEXPERT CUP

Taktovka TRIEXPERTU – TOP 5 běžecký pohár

Honza Lepier z TRIEXPERTU v čele našeho organizátorského týmu navázal na mravenčí práci Jardy Kocourka a posunul TRIEXPERT CUP na další profesionálnější úroveň. Společně jsme postupně zvládli: měření výsledného času čipovou technologií, čísla se jmény, úschovnu, mobilní toalety, bohatou občerstvovací stanici po závodě, rozšíření poháru na 20 závodů, dětský běh, novou trať na Myslivně a na Kociánce, získávání nových partnerů, zdravotní a dopravní zajištění, rozšíření organizátorského týmu apod.

Sám jsem stál několik let v čele poháru jako ředitel, krájel pravidelně melouny, mazlil se s mikrofonem, dělal předjezdce či budoval zázemí pro středeční běžecká klání. Postupně se ve funkci ředitele TRIEXPERT CUPU dále vystřídal Tomáš Kalina a Honza Huppert. A výsledek naší společné práce?

Na pomyslném vrcholu před třemi lety běhalo náš pohár průměrně 350 běžců. Stali jsme se akcí, kterou pravidelně vyhlašoval Český atletický svaz mezi TOP 5 běžeckými poháry u nás. Jsem hrdý na náš tým a naše partnery. Myslím si, že náš projekt je v České republice ojedinělý a úžasný….

Potěšení na mé straně

A víte, co mě těší nejvíce? To, že hodnota TRIEXPERT CUPU leží ve Vás běžcích. V našem úzkém spojení, v rodinné atmosféře na našich závodech. Prostě, jak my organizátoři, tak vy naši „zákazníci“ se na každou závodnickou středu těšíme. Na organizační fičák, hřejivé úsměvy, sportovní výkony a na obyčejné pravidelné setkávání s kamarády …

Loni, kdy nás svíral první nouzový stav, jsme okamžitě zareagovali a prvních 8 závodů jsme společně běhali v rámci virtuálního poháru. A bezmála 50 z Vás (z tradičního jádra TEC) jste nás v těžké době podpořili dary v částce téměř 70.000,- Kč. Vážíme si Vás, děkujeme. Naše práce nám dává smysl.

Budoucnost TRIEXPERT CUPU aneb návrat ke kořenům

Od 1.1.2021 jsem nastoupil do  nového zaměstnání, jehož časová dispozice a charakter práce mi znemožňuje se dál v jakékoli podobě účastnit organizace TRIEXPERT CUPU. Formálně plánujeme založit s generálním partnerem TRIEXPERTEM nový spolek, který převezme organizaci našeho poháru. Kontinuita a hodnoty, na kterých je TEC založen, zůstanou zachovány. Silný partner zaštítí, v této pro běžecké závody nejisté době, fungování našeho poháru a poskytne zásadní materiální a finanční podporu. Vrátíme se určitým způsobem na začátek do roku 2010, kdy TRIEXPERT pohár nejen podporoval, ale po dlouhou dobu i sám organizoval …

Konkrétní organizační zajištění poháru aktuálně řešíme. Nejreálnější varianta je, že ředitel poháru zůstane i nadále Honza Huppert. Ten se svým týmem začne již v únoru chystat podobu jubilejního 25. ročníku „Brněnského letního běžeckého poháru“. A já se těším, že budu pohárové závody pravidelně běhat a vychutnávat v roli běžce :)

Děkuji

Bylo to úžasných 11 let práce, parádní běžecká jízda … Chtěl bych upřímně poděkovat všem kamarádům, kolegům organizátorům, partnerům, dodavatelům a hlavně vám běžcům. Je mi trochu smutno. Každý začátek i konec bolí. Krásné na tom však je, že to nekončí! Projekt „TEC“ dál bude pokračovat… Předávám ho s čistým štítem a v dobré kondici. Věřím, že kamarádi organizátoři ponesou ten organizátorský štafetový kolík TEC stejně odpovědně a s láskou, jako jsem to v minulosti dělal já a přede mnou Jarda Kocourek.

Děkujeme, že běháte s námi.

Petr Božek

31. 1. 2021

Petr Božek - malé velké rozloučení po jedenácti letech

Rád bych se s Vámi touto cestou rozloučil… Krásných 11 let jsem strávil v čele Brněnského letního běžeckého poháru „TRIEXPERT CUPU“, větší část v pozici ředitele poháru a později v zákulisí při jednání s partnery a při řízení celého projektu ...
10. 12. 2020

Dárkové poukazy na TEC 2021 pod stromeček

Co věnovat Vašim blízkým na Vánoce pod stromeček? Jedině dárkový poukaz na TRIEXPERT CUP 2021 :). Máme již připravenu termínovku na jubilejní 25. ročník. Dopřejte Vašim blízkým po dlouhém období hibernace pořádnou a navíc pravidelnou dávku pohybu...
9. 12. 2020

TRIEXPERT připravil na Vánoce slevy na služby

TRIEXPERT se před letošními Vánocemi zaměřil na své služby. Aktuálně nabízí 10% slevu na všechny dárkové poukazy spojené se službami, což TRIEXPERT moc často nedělá. Ale pozor, akce bude platná pouze do tohoto pátku 11. prosince. Pro své blízké si můžete vybrat z poukazů na...
27. 11. 2020

Vratné kelímky od partnera ENDEKA

Brněnský developer ENDEKA se zaměřuje na opravu starých nemovitostí, kterým dává nejen nový kabát, ale i novou duši. Ze starého, neudržovaného domu, který dělal po mnoho let ostudu celé ulici, dokáže udělat její perlu.ENDEKA se ale věnuje i podpoře sportu. Letos nás mimo jiné podpořila pořízením vratných kelímků NICKNACK, které...
19. 11. 2020

Poděkování za převzetí záštity od primátorky Statutárního města Brna

Máme za sebou velice specifický a organizačně jeden z nejnáročnějších ročníků TRIEXPERT CUPu. Chtěli bychom proto poděkovat paní primátorce Statutárního města Brna JUDr. Markétě Vaňkové za převzetí záštity nad 24. ročníkem Brněnského letního běžeckého poháru "TRIEXPERT CUP 2020" a rovněž bychom...

další aktuality

Partneři

TRIEXPERT

MILT s.r.o.

Brno

Jihomoravský kraj

Běžecký pohár TRIEXPERT CUP byl pro rok 2019 vyhlášen Českým atletickým svazem jako 5. nejlepší běžecký pohár v České republice.
Běžecký pohár TRIEXPERT CUP 2021 je pořádán za finanční podpory Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna.

Kontakty

Marketing a organizační záležitosti

Lena Hamrlová
mobil: 733 679 954

Běžci běžcům z.s.

IČ: 106 86 860
spolek se sídlem Vintrovna 433/3e
664 41 Popůvky

2021 © Běžci běžcům z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení