Aktuálně > Seriál - 14. Brněnský Kocourkův běžecký pohár (část druhá)

Seriál - 14. Brněnský Kocourkův běžecký pohár (část druhá)

13. 9. 2019 | Triexpert

Pomyslnou organizační štafetu v roce 2010 převzal od Kocourka, který je dosud časem 2:15:16,4 desátým nejlepším českým maratoncem všech dob, spolek Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit. A pohár dostal nový název TRIEXPERT CUP a později TRIEXPERT ASICS Cup, po generálních partnerech poháru. Dnes je exkluzivním generálním partnerem poháru největší síť běžeckých prodejen TRIEXPERT v České republice.

Se stoupajícími počty startujících se postupem doby výrazně zlepšila i organizační stránka akce a péče o účastníky. Takže dnes už jsou samozřejmostí on-line přihlášky, používání chipové technologie, přenosné WC a úschova zavazadel.

V roce 2017 se seriál umístil v anketě TOP 10 vyhlašované Českým atletickým svazem celkovou účastí 5 327 startujících na 5. místě mezi největšími běžeckými seriály v naší republice. Jeho slavnostní vyhlášení proběhlo v atraktivním prostředí mnohým běžcům neznámém - v Hvězdárně a planetáriu města Brna na Kraví hoře. V absolutním pořadí mužů se stal suverénním vítězem Jiří Čípa, který nebyl v žádném závodě poražen, před Lukášem Souralem a Vlastimilem Lysákem. Jednotlivé kategorie veteránů vyhráli Martin Pohanka, Rudolf Krajča, Miroslav Nosek, Karel Svoboda a v juniorech Jiří Tomek. V ženách byla nejlepší Patrícia Puklová, druhé místo obsadila Zuzana Ožanová a třetí Lenka Topinková. Puklová s Topinkovou se staly vítězkami svých kategorií, v dalších pak slavily prvenství Ivana Martincová, Hana Kašová, Marie Kociánová a juniorka Lenka Přikrylová.

V roce 2018 se Triexpert Cup i nadále skládal z 20 středečních závodů na tradičních tratích u Anthroposu, na Palackém vrchu, v Líšni, Obřanech, u Myslivny, v Popůvkách a na dráze stadionu Pod Palackého vrchem. Z nich se do konečného hodnocení počítalo nejlepších 13 startů každého jednotlivce. První závod byl na programu 25. dubna, poslední pak 12. září. Účast 5 851 startujících překonala loňský rekord, nejvyšší počet běžců zaznamenali pořadatelé 6. června v Pisárkách u Anthroposu, zatímco v době dovolených se 8. srpna dostavilo ke startu na náročnou trať u Myslivny ,,jen" 208 startujících, když průměrná účast na každém závodě dosáhla téměř tří set běžců. Slavnostní vyhlášení seriálu tentokrát proběhlo v Moravské galerii, kde byli vedle nejúspěšnějších běžců v jednotlivých kategoriích vyhodnoceni nejlepší v absolutním pořadí. Mezi muži to byli  Vlastimil Lysák, Lukáš Soural a 44letý veterán Martin Pohanka, v ženách Lenka Polachová, Lucie Vaculová a Lucie Johaníková.

TEC - Obřany, 18.7.2018

Fotogalerie TRIEXPERT CUP

Fotogalerie Mirka Noska:


(minulý článek běžeckého seriálu: 14. Brněnský Kocourkův běžecký pohár (část první))

Se skončením letošního TRIEXPERT CUPu 2019 se s Vámi  pro tento rok rozloučí i Běžecký seriál "Z historie brněnských vytrvalostních běhů" od Jiřího Šmitáka a budeme se těšit na pokračování v příštím roce.

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš TRIEXPERT CUP tým

19. 2. 2020

Hledáme partnery pro TRIEXPERT CUP 2020

Hledáme partnery, kteří mají zájem spojit své jméno s naším Brněnským letním běžeckým pohárem. Jde o propojení a vzájemnou službu, která bude prospěšná pro obě strany. Hledáme i drobné dárce, kteří by nás chtěli jakkoli podpořit. Uvítáme i partnerskou spolupráci se společností zabývající se tvorbou webových stránek. Pomozte nám udržet tradici a rozvíjet kvalitu oblíbených středečních běžeckých kláních...
12. 2. 2020

Vyhodnocení dotazníku TEC 2019

Děkujeme všem 176 běžcům, kteří nám vyplnili dotazník. Pomáháte nám tak zlepšovat další ročníky. Níže přinášíme výsledky z dotazníku k 23. ročníku vč. našeho krátkého komentáře. Mrkněte na Vaši zpětnou vazbu a naše závěry. Udělejte si kávičku a dobře se usaďte. Přejeme příjemné počtení :)
7. 2. 2020

Termínovka TRIEXPERT CUP 2020

Zima ještě pořádně nezačala a TRIEXPERT CUP 2020 se pomalu probouzí k životu. Jako první zprávu tu pro Vás máme hned tu nejdůležitější - termínovku 24. ročníku. Otevřete diáře, zapněte počítače, nažhavte mobily, tablety a hned si poznamenejte 20 nejdůležitějších termínů letošního roku...

další aktuality

Partneři

TRIEXPERT

MILT s.r.o.

Brno

Jihomoravský kraj

Siemens

Endeka

Saunia

Enervit

Compressport

Zoner Photo Studio

Body Care

Hauskrecht

Kam za sportem v Brně

Johnny servis

Lesy města Brna

Lesy České republiky, s. p.

NEVIDOMÍ MASÉŘI BRNO

Kalitech - laserové řezání a gravírování

Běžecký pohár TRIEXPERT CUP 2020 je pořádán za finanční podpory
Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna.
Záštitu nad pohárem převzala primátorka Statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková
a náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Ing. Taťána Malá.

Kontakty

Ředitel poháru

Jan Huppert
mobil: 733 679 954

Registrace

Lenka Bertová
mobil: 702 669 608

Sportovní vedení

Tomáš Kalina
mobil: 775 082 588

Partneři a marketing

Petr Božek
mobil: 724 870 607

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425
se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252

2020 © Brněnský klub sportovních a běžeckých aktivit z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení