Aktuálně > Zákulisí TEC 2019 aneb vyhodnocení Vaší zpětné vazby

Zákulisí TEC 2019 aneb vyhodnocení Vaší zpětné vazby

2. 4. 2019 | Triexpert

Vážení běžci,

opět jsme pro Vás na letošní rok připravili Brněnský letní běžecký pohár „TRIEXPERT CUP 2019“ jako seriál 20 běžeckých závodů. Při plánování a přípravě jsme mimo jiné čerpali z Vašich odpovědí na „DOTAZNÍK TEC 2018“. Tímto vřele děkujeme všem 140 běžcům a běžkyním, kteří si dali čas a napsali nám krátké hodnocení, případně i pochvalu, kritiku či náměty na zlepšení.

Závody děláme hlavně pro běžce a chceme, aby se jim závody líbily. Nicméně v některých věcech jsme bohužel limitování množstvím financí a výsledná podoba poháru je jakým si kompromisem Vašich přání a našich možností.

TRIEXPERT CUP

Upřímně nemáme ani ambice být nejlepšími závody na světě. Jde nám spíše o jednoduchost a přímost. Primárně jde o běh a několik zásadních organizačních věcí – včas Vás informovat na webu a FB, zařídit parkování, zabezpečit závodní trať, poskytnout rychlou prezenci na závod, bezpečnou úschovnu, občerstvení, záchranáře, toalety a bezchybné výsledky. Vše navíc jsou třešničky na dortu…

Jelikož chceme, abyste nám rozuměli. Tímto článkem se Vám snažíme vysvětlit náš postup, přístup a možnosti pořádání 23. ročníku „TRIEXPERT CUPU“.  A také Vás informovat, že se výsledky vaší zpětné vazby opravdu zabýváme. Níže v tabulce najdete důležité organizační otázky a jejich řešení.

Děkujeme, že běháte s námi.

Váš TRIEXPERT CUP tým

Nová trať

V letošním roce zařadíme jeden nový a specifický závod AŽD běh stoletou Kociánkou k jejich 100letému výročí od založení.  Charakter závodu se bude oproti ostatním tratím zcela vymykat. Více ale prozradíme, až se bude blížit termín závodu :)

Další tratě zatím řešíme. Primárně je zde vždy problém s parkováním…. V příště roce bychom opět jednu zbrusu novou trať do poháru zařadili.

Dětský běh

Zachováme dětský běh, který plánujeme opět jako součást závodu na dráze na 10 km. Děti poběží mezi stanovenými rozběhy hlavního závodu. Zvažujeme i dětský běh na Kociánce, pokud se nám podaří vše organizačně zabezpečit.

TRIEXPERT CUP

Hlídání dětí za 100,-Kč

O tuto službu není mezi Vámi velký zájem. Zatím nezařazujeme.

Výdej triček pro předplatitele a ty, kteří absolvovali 13 a více závodů

Zlepšíme evidenci, aby se nestalo, že někdo vyzvedne tričko za někoho jiného. Výdej trička bude možné jen na základě předložení startovního čísla a Vašem podpisu ve vydávacím archu.

Registrace a prezence

Zvažujeme dlouhodobě nový systém registrace, kdy se platí:

1) předplatitelé on-line dopředu,
2) startovné on-line dopředu,
3) startovné na místě.

Kdy se domníváme, že:

  • se omezí chybovost na místě, kdy při počtu 100 – 150 přihlašovaných je velmi obtížné ručně do počítače registrovat zájemce bez chyb (následné opravy výsledků jsou velmi pracné);
  • je velmi časově náročné vybírat startovné a zároveň vydávat pokladní doklady, startovní čísla a čipy;
  • takto je možné lépe regulovat kapacitu závodu (dopředu se bude blíže vědět, kolik přibližně volných startovních míst k zaplacení na místě ještě zbývá);
  • půjde lépe plánovat množství občerstvení;
  • výdej startovních čísel pro předplatitele a on-line přihlášené se výrazně zrychlí (nebudou fronty).

Nicméně oproti tomuto systému se staví nezanedbatelná část respondentů (23%), kteří podporují stávající systém registrace a prezence na závod, kdy se platí jen předplatné on-line dopředu a startovné na místě. A to právě z důvodu určité svobody, kdy se nemusí zájemce o start nikde dopředu před každým závodem hlásit a prostě se třeba hodinu před startem rozhodne a přijde. Zatím ponecháváme stávající systém. Změna je finančně náročná a zatím pro ni není většina.

Se vším výše uvedeným souvisí i nereálné řešení on-line přihlašování do závodů na dráze, konkrétně do vybraných rozběhů. Je na závodnících, zda dbají naše doporučení a řadí se do plánovaných rozběhů dle své výkonnosti.

Úhrada předplatného a startovného platební kartou

Zatím nemáme na tento systém platby finance. Tato otázka souvisí i s náklady na přeprogramování celého webu, jehož redakční systém je již deset let starý a neaktualizovaný…  Peníze na tuto investici bohužel nyní nemáme.

Startovné a předplatné

Z ekonomických důvodů letos jsme byli nuceni zvýšit startovné namístě na 120,- Kč (junioři a kat. E za 60,- Kč) a předplatné 1.400,- Kč (junioři a kat. D za 700,- Kč, kat. E zdarma). Více informací najdete zde.

Bodování poháru

Drtivé většině účastníků stávající systém bodování vyhovuje. Někteří však namítají, že není dostatečně spravedlivý.  Loni jsme vzorec mírně upravili, tak aby celkové výsledky nebyly tak ovlivněny tím, zda se některého závodu zúčastní špičkový běžec. Vzorec by se v tomto duchu dal upravit ještě lépe, ale narazili jsme na problém s náročností úpravy ve zdrojovém kódu našich stránek. Rozhodli jsme se proto další úpravu systému bodování nechat až na nové webové stránky.

TRIEXPERT CUP

Tři druhy startovních čísel

Systém rozdělení čísel se osvědčil a zachováme ho:

  • červená čísla se jménem pro prvních 25 z loňského roku,
  • žlutá čísla se jménem pro předplatitele a
  • zbylá bílá čísla beze jména pro ostatní.

Měření času – tzv. reálný čas, dvě startovní vlny

Za poslední dva roky se nám osvědčilo měření času od průběhu startovní čarou až po proběhnutí cíle. Není tak důležité, kde v okamžiku startu stojíte.

S pozitivními ohlasy jsme se setkali i se dvěma startovními vlnami při startu, které jsou odděleny cca 1 minutou. Nedochází k zašpuntování trasy.  Budeme se to takto snažit aplikovat i nadále.

Občerstvení po závodě, občerstvovací stanice na trati

Řešíme nového dodavatele ovoce, kdy kvalita loňských služeb se nám občas nelíbila.

Pokud to bude nezbytné s ohledem na klimatické podmínky a možné z naší strany, připravíme Vám základní občerstvení (vodu) i na trať.

Komentátor a hudba

S ohledem na Vaše četné stížnosti snížíme hlasitost reprodukované hudby. A pokusíme se lépe nastavit hlasitost a dosah mluveného slova komentátora před závodem.

Výsledky a statistiky

Sami bychom rádi vylepšili zobrazování výsledků a využili možnou statistiku pro porovnávání vlastních časů v rámci jednoho či více ročníků, či porovnávání se svými soupeři. Toto vylepšení nemá z ekonomických ani časových důvodů smysl dělat na starých webových stránkách. V okamžiku, kdy budeme mít zajištěno financování nových webových stránek, zakomponujeme do jejich výroby i nový systém statistik.

Časomíra, zobrazení  live – timing, SMS předplatitelům po závodě

V rámci možností (přihlašování 100 -150 běžců na místě) funguje externí společnost časomíry CHAMPIONCHIP dobře. Zachováme on-line zobrazení výsledků „LIVE – TIMING“ na jejich stránce hned po závodě.

Obsah SMS se ve spolupráci s časomírou pokusíme ještě doplnit. Jsme však limitováni počtem volných znaků v SMS. Optimální znění SMS pro předplatitele by mělo obsahovat:

Název závodu, datum, délku tratě, počet účastníků, jméno, příjmení, st.č.: výsledný čas, celkové umístění (bude-li volné místo, tak ještě: průměrný čas na kilometr a umístění v kategorii).

Ostatní

Děkujeme i za drobné podněty a nápady. Shora jsme zmínili jen ty nejdůležitější a opakované. Bereme na vědomí i všechny další. Pokud se nám líbily, dali jsme si je do „šuplíku“ a znovu za rok posoudíme, zda je vhodné a z naší strany možné je realizovat.

29. 11. 2019

BLACK FRIDAY na TRIEXPERTu

A je tu BLACK FRIDAY! Zaskočte si dnes nebo zítra do TRIEXPERTu pro zajímavé slevy na nové i starší kolekce běžeckých bot, textilu, doplňků a kol. Na eshopu pak můžete slevy využít až do 1. prosince. Ať už potřebujete vytunit vánoční stromeček nebo se chcete vybavit na další běžeckou sezónu, ...
26. 11. 2019

Dárek pod stromeček nejen pro brněnské běžce

Vánoce se opět kvapem blíží a tak zřejmě zase přemýšlíte, čím letos potěšíte Vaše manžele, manželky, přítele, přítelkyně, bráchy, ségry, kamarády nebo kamarádky. Nadělte jim více než 150 km v podobě dárkového poukazu na dvacetidílný TRIEXPERT CUP 2020...
12. 11. 2019

SAUNIA otevřela v OC CAMPUS novou pobočku

Na konci října otevřela SAUNIA svoji novou pobočku v brněnském obchodním centru CAMPUS. Níže se můžete seznámit se všemi typy saun, které v bohunické SAUNII najdete. Nechybí ani přehled jejich hlavních výhod na lidský organizmus. V rámci oslav otevření nové pobočky pro vás navíc chystáme soutěž o...

další aktuality

Partneři

TRIEXPERT

MILT s.r.o.

Brno

Jihomoravský kraj

Siemens

Endeka

Saunia

Enervit

Compressport

Zoner Photo Studio

Body Care

Hauskrecht

Ekonomicko-správní fakulta MU

Johnny servis

Lesy města Brna

Lesy České republiky, s. p.

NEVIDOMÍ MASÉŘI BRNO

Kalitech - laserové řezání a gravírování

Běžecký pohár TRIEXPERT CUP 2019 je pořádán za finanční podpory
Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna.
Záštitu nad pohárem převzala primátorka Statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková
a náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Ing. Taťána Malá.

Kontakty

Ředitel poháru

Jan Huppert
mobil: 733 679 954

Registrace

Lenka Bertová
mobil: 702 669 608

Sportovní vedení

Tomáš Kalina
mobil: 775 082 588

Partneři a marketing

Petr Božek
mobil: 724 870 607

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425
se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252

2019 © Brněnský klub sportovních a běžeckých aktivit z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení