Aktuálně > Představujeme Vám partnera Jihomoravský kraj

Představujeme Vám partnera Jihomoravský kraj

21. 5. 2019 | Triexpert

JMK LOGO

Jihomoravský kraj

Partnerem poháru je Jihomoravský kraj – úrodný kraj vína protkaný cyklostezkami; kraj unikátních památek jako je Moravský kras, Lednice, Pernštejn nebo Pálavské vrchy; kraj, kde si každý najde své místo na mapě.

Je dobré vědět, že Jihomoravský kraj představuje rovněž administrativní strukturu, která se snaží pomáhat obyvatelům v následujících oblastech:

  • navazování kontaktů a spolupráce s ostatními regiony
  • podpora spolupráce mezi podnikatelskými subjekty
  • rozvoj turistického ruchu a sportovních aktivit
  • získávání a předávání aktuálních informací o připravované legislativě EU a dotačních programech a soutěžích
  • příprava a realizace seminářů, prezentací a dalších aktivit na témata specifická pro JMK a v zájmu JMK
  • podpora klíčových žadatelů z JMK o finanční podporu z evropských zdrojů

Hejtmanem Jihomoravského kraje je od roku 2016 JUDr. Bohumil Šimek.

Zastupitelstvo

V čele Jihomoravského kraje stojí hejtman a celé zastupitelstvo tvoří 65 volených členů. Tito se věnují především rozvojovým projektům, dotační politice a kontrole využívání jednotlivých zdrojů.

Podpora tělovýchovy a zájmové činnosti v Jihomoravském kraji v roce 2019

Rozpočet JMK je pro rok 2019 sestaven jako schodkový. Příjmy jsou stanoveny v celkové výši 7,642 miliardy korun, výdaje pak 7,837 miliardy korun. Z této částky je pak v rámci rozpočtu vyčlěněno na podporu tělovýchovy a zájmové činnosti přes 151 miliónů korun.

Nejlepší stavby Jihomoravského kraje za rok 2018

Jihomoravský kraj, to je i kvalitní architektura. Na Jižní Moravě se staví, rekonstruuje a pak oceňuje. Prestižní soutěž Stavba Jihomoravského kraje se letos konala již po sedmnácté. Odborná porota určila za rok 2018 vítěze v celkem v 6 kategoriích. V kategorii bytové stavby získal první cenu bytový dům Ryolit na ulici Mlýnská v Brně postaveného dle návrhu kanceláře Makovský & partneři, s.r.o..

Bytový dům Ryolit

V kategorii rekonstrukce staveb pak první místo získal Palác opata Žďárského kláštera na Zelném trhu 10 v Brně podle návrhu Atelier dwg s.r.o..

Palác opata Žďárského kláštera

Nevíte, kde a jak se zabavit?

Neradi sedíte doma na gauči? Hledáte inspiraci, kam vyrazit? Stáhněte si brožuru TOP AKCE na Jižní Moravě pro rok 2019 a užijte každou volnou chvíli v našem krásném kraji...

TOP AKCE na Jižní Moravě

Kraj v číslech

Jihomoravský kraj zaujímá zhruba 9 % území České republiky a řadí se tak na čtvrté místo mezi kraji. Polovinu území kraje (49 %) tvoří orná půda, což je výrazně více, než je průměr ČR. Zvláště chráněná území (národní parky atd.) tvoří necelých 7 % rozlohy kraje. Celkový počet obyvatel je zhruba 1,2 milionu.

Záštita nad 23. ročníkem TRIEXPERT CUPu

Děkujeme náměstkyni hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Ing. Taťáně Malé, která nad 23. ročníkem TRIEXPERT CUPu převzala záštitu. Výrazně nám tím usnadní organizaci a realizaci poháru.

 

Děkujeme Jihomoravskému kraji za podporu a Vám, že běháte s námi.

Váš TRIEXPERT CUP tým

3. 7. 2020

Seriál - 28. Riviéra běh

18. května 2013 uspořádal STAREZ – SPORT, a.s. ve volné zóně koupaliště Riviéra první ročník Riviéra běhu. Zúčastnilo se ho 53 mužů, 24 žen, v kategoriích mládeže 15 a v kategorii dětí ve věku 10-14 let jen 11 startujících...
3. 7. 2020

Fotogalerie ze ZOO Brno pětky a Dětského běhu 1.7.2020

Na Zoneramě najdete fotografie z letošního posledního TRIEXPERT CUPu 2019. Tentokrát pro vás v Pisárkách fotila Kateřina Vlková a Honza Huppert. Další fotky najdete na Rajčeti dvorního fotografa TRIEXPERT CUPu - Mirka Noska.
1. 7. 2020

Výsledky ze ZOO Brno pětky - 1.7.2020

Přinášíme Vám neoficiální výsledky ze ZOO Brno pětky. První závod 24. ročníku TRIEXPERT CUPu 2020 přinesl spoustu skvělých výkonů a to i od těch nejmenších, kteří se zúčastnili Dětského běhu. Výsledky, ve formátu PDF, jsou uvedeny včetně mezičasů na jednotlivá kola. V případě, že máte reklamaci, piště na...
1. 7. 2020

Hygienická opatření "COVID 19"

Přestože nařízení vlády v souvislosti s COVID 19 s k 1.7.2020 již značně uvolnila, není od věci zůstat ostražitý, protože virus se v České republice i Brně stále vyskytuje. V případě, že by se nakazilo byť jen několik pořadatelů, tak kvůli následné karanténě by mohla být realizace 24. ročníku TRIEXPERT CUPu ohrožena. Nastavili jsme proto následující opatření, která ...
30. 6. 2020

Výsledky ze závodu RUN ROVINA a losovačka o boty MIZUNO

Máme tu úterý a s ním výsledky z posledního závodu virtuálního TRIEXPERT CUPu - RUN ROVINA. Nejkratší závod přitáhl 105 běžců a běžkyň, z toho 101 se zúčastnilo losování o běžecké boty značky MIZUNO...

další aktuality

Partneři

TRIEXPERT

MILT s.r.o.

Brno

Jihomoravský kraj

Oegema

Endeka

Enervit

Compressport

Zoner Photo Studio

Body Care

Hauskrecht

Kam za sportem v Brně

Johnny servis

Lesy města Brna

Lesy České republiky, s. p.

NEVIDOMÍ MASÉŘI BRNO

Kalitech - laserové řezání a gravírování

Mizuno - běžecké boty a oblečení

RUN - Oblíbený časopis o běhu

ZOO Brno - Více než 300 druhů zvířat, moderní expozice, krásné prostředí

Běžecký pohár TRIEXPERT CUP byl pro rok 2019 vyhlášen Českým atletickým svazem jako 5. nejlepší běžecký pohár v České republice.
Běžecký pohár TRIEXPERT CUP 2020 je pořádán za finanční podpory Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna.
Záštitu nad pohárem převzala primátorka Statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková a radní Jihomoravského kraje Mgr. Ing. Taťána Malá.

Kontakty

Ředitel poháru

Jan Huppert
mobil: 733 679 954

Registrace

Lenka Bertová
mobil: 702 669 608

Partneři a marketing

Petr Božek
mobil: 724 870 607

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425
se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252

2020 © Brněnský klub sportovních a běžeckých aktivit z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení