Aktuálně > Seriál - 30. Noční běh 5, 10 mil Brnem / Noční běh Brnem

Seriál - 30. Noční běh 5, 10 mil Brnem / Noční běh Brnem

17. 7. 2020 | Triexpert

Noční běh 5, 10 mil Brnem – tak pojmenovali aktivní pořadatelé BehejBrno.com pod vedením Aleše Čtvrtníčka poněkud atypický městský běh. Jde o noční městský kros historickým centrem s převýšením a velmi pěknými výhledy na scenérie moravské metropole.

První ročník závodu se uskutečnil 27. září 2014 ve 20 hodin večer se startem a cílem na Husově ulici. Trať vedla přes hrad Špilberk, Petrov, Zelný trh a Starou i Novou městskou radnici. Jeden okruh měřil zhruba 8 km, tedy přibližně 5 mil, a závodníci jej mohli podle své fyzické vyspělosti absolvovat buď jednou, nebo v hlavním závodě dvakrát. Absolutními vítězi na 10 mil se stali Martin Kučera a Iveta Fořtová, na poloviční vzdálenosti si prvenství vybojovali Eda Štěrbák a Slovenka Janka Menkynová.

O rok později si Kučera i Fořtová své prvenství na delší trati zopakovali, zatímco 5 mil vyhráli Jakub Procházka a Pavla Hlaváčková.

Další tři ročníky závodu se na desetimílové vzdálenosti staly doménou Jiřího ČípyPatrície Puklové, na poloviční trati vítězili Jiří Mareš a Magda Janková /2016/, Jan ŠvejnohaLenka Jančaříková v roce 2017. V tom roce se naposledy závodilo na kratší trati. Pořadatelé však nezapomněli ani na děti, pro které byly připraveny běhy na dětskou míli a půlmíli.

5. ročník, který se konal 22. září 2018 pod upraveným názvem Noční běh Brnem, zaznamenal určité změny. Především tím, že jeho délka byla pro všechny stejná - 10 mil. Také trasa se díky úpravám Dominikánského náměstí poněkud změnila - odpadl úsek přes Zelný trh a Petrov, a místo toho se běžela dvě kola kolem Špilberku. Na náročnou trať se vydalo 338 mužů a žen, z nichž pouze čtyři nedosáhli cíle.

Noční běh Brnem + Bike 2019

(zleva) Jiří Petr, Jiří Čípa, Lukáš Cintula, Noční běh Brnem + Bike 2019

V loňském roce vybojoval Jiří Čípa své čtvrté prvenství, druhý skončil Jiří Petr a třetí Lukáš Cintula. V kategorii žen s téměř tříminutovým náskokem vyhrála Žaneta Stránská před Lucií Buchtovou, třetí příčku obsadila Lenka Kohnová. Závod byl tentokrát poznamenán blouděním některých vytrvalců na trati, takže cílem regulérně proběhlo "jen" 251 účastníků.

Fotogalerie

Mirek Nosek

Lenka a Honza Fiedlerovi, 5/10 mil


(článek příští pátek: 31. Sport Life Run / SPORTLife!RUN)
(min. článek: 29. Masaryk Run)


Děkujeme, že běháte s námi.

Váš TRIEXPERT CUP tým

3. 8. 2020

Propozice ke 6. závodu - Popůvky

Ve středu 5. srpna se s pohárovou štafetou vydáme do Popůvek. Kvůli těžařským pracem jsme museli částečně upravit trať závodu. Na 6,5 km se bude tentokrát pokračovat po široké zpevněné cestě, která Vám dá hodně prostoru pro předbíhání. Dle garminu se trasa protáhne o cca 200m. Více informací najdete v části "trasa závodu"...
2. 8. 2020

Letní virtuální hry

Bez kruhů i ohně, ale se stejným nadšením. Letní virtuální hry spojí sportovce z celého světa. Virtuální závody mohou být sportovním zpestřením vaší dovolené. Mohou být testem vaší formy. Nebo třeba jen zábavou, kterou si užijete s online světem, a budete se do nich moci zapojit hned. Registrace i účast jsou přitom zdarma...
1. 8. 2020

Upravené výsledky z OEGEMA TRANSPORT běhu Kociánkou - 22.7.2020

Časomíra nám zaslala upravené absolutní výsledky z OEGEMA TRANSPORT běhu Kociánkou. Účastníkům, kteří nám odpověděli v dotazníku a běželi nezkrácená kola, byl odečten čas dle jejich průměrného tempa (při zkrácení jednoho kola o 216 m). Prosíme Vás o kontrolu a ...
31. 7. 2020

Seriál - 32. Podzimní běh okolo Kampusu o pohár děkana Fakulty sportovních studií

Jedním z dalších nově založených závodů je Podzimní běh okolo Kampusu o pohár děkana Fakulty sportovních studií. Založila jej parta studentů této fakulty nejen pro své kolegy, ale i pro ostatní běžecké nadšence.
31. 7. 2020

Fotogalerie z Myslivny 29.7.2020

Na Zoneramě jsou nahrány fotografie z Myslivny od našeho dvorního fotografa TRIEXPERT CUPu - Mirka Noska. Pokud máte vlastní fotky, zašlete nám je se jménem autora, rádi je zveřejníme...

další aktuality

Partneři

TRIEXPERT

MILT s.r.o.

Brno

Jihomoravský kraj

Oegema

Endeka

Enervit

Compressport

Zoner Photo Studio

Body Care

Hauskrecht

Kam za sportem v Brně

Johnny servis

Lesy města Brna

Lesy České republiky, s. p.

NEVIDOMÍ MASÉŘI BRNO

Hotel myslivna

Mizuno - běžecké boty a oblečení

RUN - Oblíbený časopis o běhu

ZOO Brno - Více než 300 druhů zvířat, moderní expozice, krásné prostředí

Běžecký pohár TRIEXPERT CUP byl pro rok 2019 vyhlášen Českým atletickým svazem jako 5. nejlepší běžecký pohár v České republice.
Běžecký pohár TRIEXPERT CUP 2020 je pořádán za finanční podpory Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna.
Záštitu nad pohárem převzala primátorka Statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková a radní Jihomoravského kraje Mgr. Ing. Taťána Malá.

Kontakty

Ředitel poháru

Jan Huppert
mobil: 733 679 954

Registrace

Lenka Bertová
mobil: 702 669 608

Partneři a marketing

Petr Božek
mobil: 724 870 607

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425
se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252

2020 © Brněnský klub sportovních a běžeckých aktivit z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení