ZONER Palackého vrch

Třetí závod „Virtuálního TRIEXPERT CUPU 2020“ ( VR TEC 2020 )

KDY

Zaběhnout závod, vložit výsledný čas a aktivitu (důkaz výkonu) můžete v týdnu

od pondělí 25. 5. do neděle 31. 5. 2020

MÍSTO STARTU A CÍLE

 • Brno – Palackého vrch, ulice U vodárny, na neveřejném parkovišti u vodárny nad atletickým stadionem
 • Start na neveřejném parkovišti. Přesně u rohu plotu vodárny zde (49.2247497N, 16.5715042E)
 • Parkování zde

Palackého vrch - parkování a start

 

JAK NA TO

 • stručný návod, jak se závodu zúčastnit zde
 • detailní popis všech dílčích kroků, s vysvětlením pojmů zde

PŘIHLÁŠENÍ NA ZÁVOD

 • V daném týdnu se registrujte/přihlaste do svého „Profilu běžcezde
 • V „Profilu běžce“ se registrujte na virtuální závod „ZONER Palackého vrch
 • Pokud nás chcete podpořit, prosím uhraďte bezhotovostně dobrovolné startovné. Děkujeme.

STARTOVNÉ

 • při on-line přihlašování na závod si můžete zvolit následující varianty startovného:

  VOLBA STARTOVNÉHO NA KOLIK ZÁVODŮ
  VR TEC 2020
  ČÁSTKA K ÚHRADĚ POZNÁMKA
  Dobrovolné JEDEN 50/100/150/
  individuální
  moc děkujeme za podporu
  Dobrovolné zbývajích PĚT 500 na další závody se hlásíte zdarma
  Předplatitel TEC 2020 JEDEN bez úhrady již uhrazeno
  Zdarma JEDEN bez úhrady
  QR kód pro úhradu startovného v libovolné výši
 • Pokud nás chcete podpořit, prosím uhraďte dobrovolné startovné. Děkujeme.
 • Startovné se hradí bezhotovostně na bankovní účet organizátorů č. 2800124350/2010 pod VS 20204 a do vzkazu pro příjemce prosím napište Vaše „jméno, příjmení“ nebo přes QR kód.

TOMBOLA

 • Po KAŽDÉM závodě budeme losovat ze závodníků z oficiální výsledkové listiny o dárkový poukaz na jeden pár běžecké obuvi MIZUNO dle vlastního výběru. S výběrem Vám pak ochotně poradí zkušení běžci a konzultanti v brněnské běžecké speciálce TRIEXPERT.
 • Každý závodník, který bude v oficiální výsledkové listině aktuálního závodu, získá za svůj výkon jeden slosovatelný lístek do ZÁVĚREČNÉ tomboly (více v propozicích poháru). Čím vícekrát se zúčastníte dílčích závodů poháru, tím více budete mít ve slosování lístků...

TRAŤ

 • 7,1 km (start a cíl na stejném místě)
 • Okruh z Palackého vrchu kolem Medláneckého letiště přes okraj Komína zpět.
TRASA ODKAZ PŘEHLEDNÁ NAVIGACE
MAPY.CZ zde

v telefonu si můžete odkaz rozkliknout v aplikaci MAPY.CZ.  Když to uděláte v místě startu závodu a máte aktivní svoji polohu, můžete kliknout na "navigovat". A aplikace Vás provede po závodní trati :). Instruktážní video zde.

GARMIN zde odkaz můžete nasdílet přes telefon do svého zařízení GARMIN "Send to device". Zde pak funguje jako navigace.
GPX zde dané informace můžete použít pro vaše telefony či sportestry s GPS.
 • Běží se část trati po zpevněných hliněných či písečných cestách, část po panelech a asfaltové cestě.
 • Trasa zde (záznam trasy z GARMIN si můžete nasdílet do svého zařízení GARMIN a funguje jako navigace)
 • Trať bude značena sprejem na odbočkách na asfaltových cestách
 • Závodní trať na Palackého vrchu není orientačně náročná. Doporučujeme ji však před ostrým startem proběhnout zkušebně.
 • POZOR!!!! Část trati vede po veřejných komunikacích, kde je běžný silniční provoz (např. silnice a panelová cesta u Medláneckého letiště, u sídliště Komín). Běžte, prosím po chodníku, kde je to možné.

Palackého vrch - mapa

DETAILNÍ POPIS TRATĚ

První část - Palackého vrch a Medlánecké letiště

 • Startujeme od rohu plotu vodárny a vybíháme směrem na Medlánecké letiště. Po 200metrech odbočujeme doprava první možností na větší hliněnou cestu a pokračujeme podél komplexu atletického stadionu. Cesta po chvíli míří mezi zahrádky, kde stoupáme do mírného kopce. Stále se držíme na hlavní hliněné cestě po levé straně zahrádky a les, po pravé straně v údolí vysokoškolské koleje. Přibíháme ze zahrádek, po pravé ruce je vrchol Střeleckého vrchu. Pokračujeme stále rovně již užší hliněnou cestou pro pěší a kola pozvolna dolů k Medláneckému letišti. Cesta se stáčí mírně doprava. Držíme se stále rovně, nikde neodbočujeme. Až vyběhneme levou pěšinou na zpevněnou cestu pro automobily. Zde odbočujeme prudce doleva.

Druhá část - Medlánecké letiště a Komín

 • Medlánecké letiště máme od teď pořád po levé ruce. Běžíme až na křižovatku s asfaltovou silnicí, kde se u křížku dáváme ostře doleva na cestu jdoucí souběžně se silnicí (ulice Turistická). Až cesta skončí, pokračujeme stále po silnici, která se mění v panelovou cestu. Stoupáme kolem střediska kynologie do mírného kopce. Cesta se narovná a my se na jejím konci dáváme na první velké křižovatce doleva směrem na Komín. Cesta je stále místy panelová, mírně se klikatí. Na první křižovatce u křížku stále běžíme rovně kolem zahrádek (nesbíháme dolů na Bystrc). Pokračujeme do mírného kopečku. Pak zvolna z kopce a po rovině kolem zahrádek po levé ruce až na silnici do Komína.

Třetí část - Komín a Palackého vrch

 • Na silnici v Komíně na konečné trolejbusu hned odbočíme po chodníku vlevo. Držíme se stále na chodníku (kopírujeme zelenou turistickou značku). V okamžiku, kdy chodník skončí, vbíháme na trávu a podél zatáčky vbíháme na širší zpevněnou hliněnou cestu a pokračujeme stále rovně. Nikde neodbočujeme, až proběhneme hradbou stromů ve větrolamu a u zahrádek se dáváme ostře doleva (stále kopírujeme zelenou turistickou značku).  Od teď poběžíme po široké zpevněné cestě. Po chvíli se dáváme doprava do kopce! Stále běžíme do prudkého kopce rovně (zelené turistická značka odbočuje po chvíli do leva). Pořád do kopce! Již nikde neodbočíme a vbíháme na cílovou rovinku u vodárny.


FOTO TRATĚ

fotografie ze závodní trati se šipkami a textovými popisky níže ve fotogalerii (rozklikni pro zvětšení).

Po rozkliknutí pro pohyb na další fotku použij šipku na klávesnici. Pro zobrazení textu u fotografie, klikni na fotografii.

Letecké foto - parkování a start
Foto reálného startu - vybíháme u vodojemu
Startujeme od rohu plotu vodárny a vybíháme směrem na Medlánecké letiště.
Pokračujeme podél komplexu atletického stadionu.
Držíme se po pravé ruce pořád kolem atletického stadionu.
Cesta po chvíli míří mezi zahrádky, kde stoupáme do mírného kopce.
Na konci kopce se držíme větší cesty, která se stáčí doprava. Po levé straně jsou zahrádky a les, Po pravé straně v údolí vysokoškolské koleje.
Přibíháme ze zahrádek, po pravé ruce je vrchol Střeleckého vrchu. Pokračujeme stále rovně již užší hliněnou cestou pro pěší a kola pozvolna dolů k Medláneckému letišti.
Cesta se stáčí mírně doprava.
Držíme se stále rovně. Až vyběhneme levou pěšinou na zpevněnou cestu pro automobily. Zde odbočujeme prudce doleva.
Běžíme rovně. Medlánecké letiště máme od teď pořád po levé ruce.
Běžíme až na křižovatku s asfaltovou silnicí, kde se u křížku dáváme ostře doleva na cestu jdoucí souběžně se silnicí (ulice Turistická). Až cesta skončí, pokračujeme stále po silnici, která se mění v panelovou cestu. Stoupáme kolem střediska kynologie do mírného kopce.
Cesta se narovná a my se na jejím konci dáváme na první velké křižovatce doleva směrem na Komín.
Cesta je stále místy panelová, mírně se klikatí. Na první křižovatce u křížku stále běžíme rovně kolem zahrádek
Nesbíháme dolů na Bystrc. Odbočíme doleva. Pokračujeme do mírného kopečku. Pak zvolna z kopce a po rovině kolem zahrádek až na silnici do Komína.
Běžíme až k hlavní silnici.
Na silnici v Komíně na konečné trolejbusu hned odbočíme po chodníku vlevo. Držíme se stále na chodníku (kopírujeme zelenou turistickou značku).
V okamžiku, kdy chodník skončí, vbíháme na trávu a podél zatáčky vbíháme na širší zpevněnou hliněnou cestu a pokračujeme stále rovně.
Nikde neodbočujeme, až proběhneme hradbou stromů ve větrolamu.
U zahrádek se dáváme ostře doleva (stále kopírujeme zelenou turistickou značku). Od teď poběžíme po široké zpevněné cestě.
Po chvíli se dáváme doprava do kopce! Stále běžíme do prudkého kopce rovně (zelené turistická značka odbočuje po chvíli do leva). My pořád do kopce!
Již nikde neodbočíme, stále rovně.
A vbíháme na cílovou rovinku u vodárny.
1. 6. 2020

#4 - HAUSKRECHT Obřany startují

Dnes ve 12:00 odstartuje již čtvrtý bodovaný závod virtuálního TRIEXPERT CUPu 2020. Z Medláneckého letiště dnes odletíme na nejrovinatější trať TRIEXPERT CUPu do Obřan. Čeká nás 8,8 kilometrů dlouhá trať vedoucí od konečné tramvaje v Obřanech do Bílovic nad Svitavou a zpět. Trať je pro svoji jednoduchost značena jen pár nastříkanými červenými šipkami...
31. 5. 2020

Zvýhodněná registrace na ČSOB Vokolo priglu končí již dnes!

Dnes 31.5.2020 je poslední den pro cenově zvýhodněnou registraci na XI. ročník ČSOB Vokolo priglu. Pokud chcete na startovném ušetřit, obratem se zaregistrujte a uhraďte jej do 3 dnů. Zhruba pět měsíců před startem závodu...
29. 5. 2020

Seriál - 23. Běh kolem Myslivny

Z nově založených běžeckých vytrvalostních závodů na počátku 21. století je nutno se zmínit i o Běhu kolem Myslivny. Jeho zakladatelem a tradičním pořadatelem je AC Moravská Slavia Brno.
27. 5. 2020

Zoner Photo Studio X pro každého předplatitele

Společnost ZONER software, a.s. je už tradičním partnerem TRIEXPERT CUPu a letos také závodu VR TEC - ZONER Palackého vrch. O titul z tohoto závodu můžete zabojovat právě tento týden od 25.5. do 31.5. Každému předplatiteli poháru věnuje ZONER roční licenci na svůj špičkový program na úpravu fotografií ZPS X. Nepředplatitelé si pak nyní mohou stáhnout zkušební 30denní licenci a...
26. 5. 2020

Výsledky z MIZUNO Pisárky a losovačka o boty MIZUNO

V minulém týdnu jste si poměřili síly na druhém bodovaném závodě "Virtuálního TRIEXPERT CUPU 2020" - MIZUNO PISÁRKY. Závod tentokráte dokončilo 162 běžců a běžkyň, z nichž většina byla zařazena do slosování o běžecké boty značky MIZUNO. Podívejte se na nejrychlejší běžce a výherce druhého losování...

další aktuality

Partneři

TRIEXPERT

MILT s.r.o.

Brno

Jihomoravský kraj

Siemens

Endeka

Enervit

Compressport

Zoner Photo Studio

Body Care

Hauskrecht

Kam za sportem v Brně

Johnny servis

Lesy města Brna

Lesy České republiky, s. p.

NEVIDOMÍ MASÉŘI BRNO

Kalitech - laserové řezání a gravírování

Mizuno - běžecké boty a oblečení

RUN - Oblíbený časopis o běhu

ZOO Brno - Více než 300 druhů zvířat, moderní expozice, krásné prostředí

Běžecký pohár TRIEXPERT CUP byl pro rok 2019 vyhlášen Českým atletickým svazem jako 5. nejlepší běžecký pohár v České republice.
Běžecký pohár TRIEXPERT CUP 2020 je pořádán za finanční podpory Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna.
Záštitu nad pohárem převzala primátorka Statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková a radní Jihomoravského kraje Mgr. Ing. Taťána Malá.

Kontakty

Ředitel poháru

Jan Huppert
mobil: 733 679 954

Registrace

Lenka Bertová
mobil: 702 669 608

Sportovní vedení

Tomáš Kalina
mobil: 775 082 588

Partneři a marketing

Petr Božek
mobil: 724 870 607

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425
se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252

2020 © Brněnský klub sportovních a běžeckých aktivit z.s. | Tvorba webových stránek | Běžecké boty a běžecké vybavení